Kerkstraat 38
Lazarus Nieweg
Geboren op 11 oktober 1869, vermoord op 22 oktober 1942, Auschwitz.
Rosette Nieweg-Meijer
Geboren op 8 december 1868, vermoord op 22 oktober 1942, Auschwitz.
Mozes Jacob van Coeverden
Geboren op 26 januari 1910, vermoord op 20 maart 1943 te Sobibor.
Gesina van Coeverden-Nieweg
Geboren op 29 juli 1906, vermoord op 22 oktober 1942, Auschwitz.
Joël Lazarus van Coeverden
Geboren op 7 september 1940, vermoord op 22 oktober 1942, Auschwitz.
Lazarus was 66 jaar toen hij koster van de synagoge werd en in het huis naast de synagoge kwam wonen met zijn vrouw Rosette en dochter Gesina. Gesina trouwde in 1939 met Mozes Jacob van Coeverden. Mozes was koopman, maar werd de karimata van Coevorden genoemd (naar een baggerschip dat zocht naar schatten van gezonken schepen voor de kust van Nederland). Mozes was namelijk handelaar in goud en zilver. In september 1940 werden Mozes en Gesina verblijd met de geboorte van hun zoon Joël Lazarus.
In de nacht van 2 op 3 oktober zijn Lazarus, Rosette, Gesina en de kleine Joël Lazarus uit hun huis gehaald en naar Westerbork gebracht. Op 19 oktober 1942 gingen zij alle vier op transport naar Auschwitz en zijn daar 3 dagen later vermoord. Lazarus en Rosette waren 73 jaar, hun dochter Gesina was 36 jaar en de kleine Joël Lazarus was 2 jaar oud.
Mozes Jacob was al op 24 september 1942 naar het werkkamp Coenraad te Rouveen getransporteerd. Daarvandaan ging hij naar het kamp Arriën te Ommen en werd hij eind november weer vrijgelaten. Hij kwam terug naar Coevorden en ging weer in zijn huis wonen, maar op 9 maart 1943 wordt hij toch nog naar Westerbork gebracht en 8 dagen later moet hij op transport naar Sobibor. Daar wordt hij op 20 maart 1943 vermoord. Mozes Jacob was 33 jaar.